خالق و خلقت و شگفتیهای خلقت؛ فرماندهی بدن. ( ۱ )

با نام و یاد خدا و برای خدا.

پندار نیک + گفتار نیک + کردار نیک = زندگی نیک.

شگفتی های خلقت؛ فرماندهی بدن ( ۱ )

در نگرش به شگفتی های خلقت به آنچنان شگفتی های شگفت انگیزی بر می خوریم که نمی توان به یک موردخاص توجّه کرد، مثل خلقت خود انسان؛ که به هریک از اعضای بدن که توجّه می کنیم به عجایب و شگفتی های زیادی بر می خوریم، که انشاءلله در تک تک آنها مطالعه خواهیم کرد.

در این سلسله تفکّرات و بر رسی های خودم ذهنم به سوی فرماندهی بدن سوق پیدا کرد، و این سؤال برایم مطرح شد که فرماندهی بدن به عهده کدام یک ازاعضای بدن می باشد؟

در این زمینه اولیّن عضوی که به ذهنم خطور کرد قلب بود، که احیاناً قلب فرماندهی بدن را به عهده دارد، ولی پس از مطالعات و بر رسی های زیاد متوجّه شدم با اینکه عمل کرد خود قلب شگفتی های زیادی دارد، که به موقع در مورد آنهم مطالعه خواهیم کرد، به آنکه من رسیدم این بود که قلب بیشتر وظیفه اجرا را به عهده دارد.

عضو مهم بعدی که به ذهنم رسید مغز بود، با اطلاعاتی که از قبل در باره مغز داشتم، متوجّه شدم که مغز هم فعالیّت ها و عملکرد های خیلی عجیب و خارق العاده ای که دارد باز هم عملکردش بیشتر اجرائی و مدیریّت می باشد، پس نتیجه ای که گرفتم این بود که مغز هم فرماندهی بدن را به عهده ندارد.

پس کدام عضو فرمانده بدن می باشد؟ فکر کردم شاید یکی از اعضای جنسی تناسلی باشد که عهده دار فرماندهی بدن هست، در این زمینه و در مورد موارد بالا با خیلی از دوستان دانشمند خودم در رشته های مختلف بخصوص در رشته پزشگی و آناتومی آشنائی داشتند، صحبت کردم، در این زمینه اکثراً به بر رسی های دکتر زیگموند فروید توصیه می شد، من یک سری از کتابهایایشان، از قبیل روانکاوی و زندگی من، توتم پرستی و کتاب مبانی روانکاوی آقای دکترزیگموند فروید را مطالعه کردم، کتاب های مفیدی بودند ولی آنها هم نتوانستند جواب قانع کننده ای برایم ارائه دهند، باز هم در مورد تمام اعضای بدن فکر و بر رسی و مطالعه کردم ولی به جائی نرسیدم.

در این موقع که تقریباً داشتم مأیوس می شدم، به یاد خداوند و افرادی که با خداوند صحبت کرده و سؤالاتشان را از خدا پرسیده و جواب گرفته اند افتادم، مشابه سه جلد کتاب آقای نیل دونالد والش که به نام گفتگو باخدا چاپ و منتشر شده است، که کتاب های فوق العاده مفیدی می باشند، که این جمله را در روی جلد کتاب هایشان نوشته اند؛ ( می دانم که باید با تو بگویم، و همه چیز را از تو بخواهم. ) بعد از یاد آوری این مطلب به این فکر افتادم که حالا که دستم از همه جا کوتاه شده و نتوانستم به جائی برسم پس چرا من از خداوند نپرسم.

ناف فرمانده بدن.

در نتیجه همین کار را کردم، و از خداوند سؤال کردم که فرماندهی بدن با کدام عضو می باشد؟ پس از این سؤال عضوی که به ذهنم رسید، ناف بود، اوّل برایم خیلی عجیب آمد، ناف، چرا در هیچ جا به عمل کرد ناف اشاره ای نشده است،؟ به اینترنت مراجعه کردم تا ببینم در مورد ناف چه مطالبی نوشته شده است، اکثر سایت هائی که در رابطه با ناف مطالبی نوشته بودند را تا حدودی بررسی کردم، اکثراً در رابطه با شکل ناف، عمق ناف، آرایشاتی که روی ناف انجام می شود، ویا موادی که در داخل ناف جمع می شود و عمل جراحی هائی که برای تغییر شکل و زیبائی ناف انجام میدهند، و یا زیور آلاتی که برای زیبایی به ناف می بندند، از حسن و مضرّات آنها مطالبی نوشته شده بود، ولی در مورد اینکه ناف در بدن کاری هم انجام می دهد یا نه؟ به مطلبی بر خورد نکردم. ولی وقتی خودم در مورد ناف بیشتر دقیق شده و فکر کردم متوجّه شدم که این ناف یک عمر در رحم مادر، ما را تغذیه کرده است، و این ناف در زمان تولّد به سه قسمت تقسیم شده است، که یک قسمت آن در شکم مادر باقی مانده، و یک قسمت دیگر در شکم بچّه مانده است، ویک قسمت عمده آن هم که به عنوان سلول های بنیادی مطرح می باشد که نگه داری می شود. در این رابطه زیاد فکر کرده و مطالعه کردم که بتوانم این موضوع را کاملاً درک کنم.

برای اینکه مطلب طولانی و خسته کننده نباشد بقیه مطالب را به مقاله بعدی موکول می کنم.

در مقاله بعدی بر رسی ها و مطالبی که در این زمینه مطرح گردیده است را مطالعه و بر رسی می نمائیم. انشاءلله.

.

تعیین قیمت یک پروژه در آموزش گام به گام متره بر آورد، گام 107. تکمیل قیمت گذاری یک پروژه.
خالق و خلقت و شگفتیهای خلقت؛ فرماندهی بدن. ( 2 )
Facebooktwitterlinkedinmail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *