آموزش گام به گام متره بر آورد گام ۱۵۲؛ ساماندهی دریاچه و زمین های اطراف آن. ۲٫

با نام و یاد خدا و برای خدا.

پندار نیک +گفتار نیک + کردار نیک = زندگی نیک.

گرد زدایی از منطقه؛

پیرو سامان دهی دریاچه و زمین های اطراف آن، مطلبی که فوق العاده مهم هست، جلو گیری از توزیع گرد و خاک و ریز دانه های نمک در منطقه می باشد

با توجّه به اینکه با هر بادی که می وزد، گرد نمک و املاح نمک در منطقه منتشر می شود، و باعث پخش آنها در سایر نقاط می گردد، بایستی تمهیدات لازم برای جلوگیری از این موضوع انجام پذیرد.

با توجّه به اینکه هر گرد و خاکی با هر بادی انتقال پیدا نمی کند، مگر آنکه آن گرد و خاک توسط عوامل انسانی و حیوانی و ماشین آلات تولید شود، از قبیل تردد ماشین آلات در راههای شوسه بدون آسفالت، و یا عبور موتور سوار ها و ماشین آلات کشاورزی و عبور احشام از مناطق خاکی، که این موارد باعث تولید گرد و خاک می گردد، در نتیجه باد این گرد و خاک را به جا های دیگر منتقل می نماید. برای جلوگیری از این موضوع اوّل بایستی این مناطق شناسائئ بشود، سپس برای جلوگیری از تولید گرد و خاک مناطق مزبور با قیر پاشی، و یا آسفالت سرد و یا آسفالت گرم پوشش داده شود.

و در دراز مدّت بایستی مناطقی که حالت خاکی دارد بخصوص وجود خاکهای نرم، در این مناطق هم ترفند های لازم مربوط به این زمین ها انجام گیرد از قبیل سامان دهی آن جاها با ایجاد کار های عمرانی و کشاورزی، و در بعضی مناطق کشت درختچه ها وگیاهان شوره زاری و غیره.

آموزش گام به گام متره برآورد گام 151؛ سامان دهی دریاچه و زمین های اطراف آن:
آموزش گام به گام متره بر آورد گام 153؛ سامان دهی دریاچه و زمین های اطراف آن. 3.
Facebooktwitterlinkedinmail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *